Jestes w: Home > Medycyna > Żółty kolor – opis

Żółty kolor – opis

ŻÓŁTY – to twórczość, miłość, boskość, ciepło, promienio-wanie, sława, siłą, wakacje, teatr, nauka. „Żółty” skupia siłę woli i kieruje ją tam, gdzie jest najskuteczniejsza. W ciele odpowiada sercu, splotowi słonecznemu, kręgosłupowi. Żółty promieniuje na sprawy materialne i duchowe. „Żółci” są otwarci, twórczy i łakomie dążą do szczęścia. Ich życie naznaczone jest niezwykłymi chwilami. Zmysłowi i uczuciowi, są czasem nadwrażliwi. Poznają<--more--!> namiętności i cierpienie prawdziwego życia, przekazują je otoczeniu. Spotyka ich uznanie otoczenia, zazdrość, są wspaniali, szczodrzy, lecz potrzebują całej inteligencji, by nie popadli w zarozumiałość.

Przedstawionego zestawu. kolorów wraz z jego in-terpretacją nie należy traktować zbyt serio, lecz kto się z nim zapoznał, musi przyznać, że coś w nim jest…

Chromoterapia towarzyszy nam na co dzień, a od stopnia naszej świadomości i wiedzy uzależnione jest, czy ykorzystamy ją przeciwko sobie, czy dla siebie. Uważajmy zatem na to, co nosimy na sobie i jak wyglądają wnętrza, w których przebywamy, bo być może właśnie one decydują o naszym dobrym lub złym samopoczuciu.

Biorąc pod uwagę pewne typowe i powszechne reakcje organizmu chromoterapeuci ustalili praktyczne wskazówki doboru kolorów w mieszkaniu korzystnych dla zdrowia i samopoczucia.

Kuchnia: barwy ścian powinny być pogodne, ale nie jaskrawe, od kości słoniowej, poprzez błękit i róż, aż do bieli.

Comments are closed.