Jestes w: Home > Medycyna > Znasz swój horoskop?

Znasz swój horoskop?

– Jasne. Człowiek nie znający swego horoskopu jest jak kapitan statku, który wyrzuca za burtę mapy i woła: Boże, prowadź!

– Znajomość horoskopu pomogła panu w życiu?

– Oczywiście. Dwa razy uniknąłem śmierci. W czasie wojny wyszło mi, że będę przeżywał kryzys chorobowy, a mieszkałem wtedy w lesie. Zostałem na noc u znajomego w mieście. Okazało się, że rzeczywiście trzeba było wezwać lekarza, bo zasłabłem. W lesie na pewno bym zdechł bez pomocy.

– Czy astrologia jest w stanie pomóc medycynie?

– Jak najbardziej, głównie z ukierunkowaniem na psycho-terapię i diagnozę. Umiejętność obliczania astrogramów i ich interpretacji daje lekarzowi duże korzyści w stawianiu diagnoz i prognoz. Pozwala np. chuirurgowi uniknąć dni, w których pacjentowi grożą np. krwawienia. Słynny psychiatra i psychoanalityk Jung był zdania, że w astrologii mieści się cała wiedza psychologiczna starożytności. Powiedział on: – kiedy mam pacjenta, którego nie potrafię rozgryźć, to rysuję jego horoskop i wówczas mam' go jak na dłoni, całkowicie rozszyfrowanego.

– A pan pomaga lekarzom?

– Owszem, ale co z tego. Oni nie wierzą. Kiedyś dzwoni do mnie znajomy ze szpitala i mówi, że ma na stole pacjentkę gotową do operacji. Sprawdziłem szybko jej horoskop i mówię, żeby nie operowali, bo ona nie przeżyje. Znajomy w śmiech. Była to prosta operacja na przepuklinę, która z reguły udaje się. Efekt był taki, że pacjentka W kilka godzin po operacji zmarła. Wykrwawiła się.

– Czy można zmienić drogę wyznaczonego losu, skoro jest zapisany w gwiazdach?

– Można uniknąć nieszczęść, które nam zagrażają. Jeżeli aktualne konstelacje są w sensie astrologicznym „korzystne”, to radzę człowiekowi korzystać z sytuacji, gdyż z uwagi na pomyślne aspekty, intuicyjnie będziemy podchodzili do sprawy we właściwy sposób. Z kolei, jeżeli aspekty są „niepomyślne”, radzę przeczekanie złego okresu. Nie wolno wtedy rozpoczynać niczego ważnego, bo nawet pozornie właściwe postępowanie może później okazać się mylne. W takich okolicznościach brak jakby człowiekowi właściwego rozeznania. Ma on zmąconą świadomość lub osłabiony instynkt.

Dodaj Komentarz

You must be logged in to post a comment.