Jestes w: Home > Medycyna > ZIOŁOWE ŚRODKI NA WZMOCNIENIE

ZIOŁOWE ŚRODKI NA WZMOCNIENIE

Bardzo nieliczni wśród nas cieszą się siłą i zdrowiem, znacznie więcej jest takich, którzy uskarżają się na osłabienie – czy to z przepracowania, czy po chorobie, czy wreszcie wskutek trudnych warunków życia i pracy. I dla nich właśnie przeznaczone są poniższe uwagi, w ziołach bowiem i w witaminach, których zioła są w stanie nam dostarczyć, kryje się cały arsenał środków wzmacniających. Trzeba tylko wiedzieć, co i kiedy stosować.

Zacznijmy od pacjentów najmłodszych. Dzieciom, których osłabieniu ongiś przeciwdziałał tran (dziś z powodu wzrastającego zatrucia mórz, o tran jest coraz trudniej) dajemy siemię lniane, zmielone z cukrem w proporcji 3 łyżki siemienia + 1 łyżka cukru, dwa razy dziennie łyżeczkę, co oczywiście każde dziecko będzie wolało od tranu, a wzmacniające działanie siemienia jest tylko nieznacznie słabsze.

W miarę, jak dziecko staje się młodzieńcem, należy przypomnieć, że pośrednie działanie wzmacniające mają wszystkie przyprawy trawienne, takie jak kminek, majeranek, anyż, czrnuszka, pieprz prawdziwy i ziołowy, kolendra, papryka, gorczyca, estragon -jest wszystkich 54.

Ich działanie dla organizmu ludzkiego jest ogromnie ważne, szczególnie w rekonwalescencji, w osłabieniu pochorobowym, gdyż wbrew ogólnemu mniemaniu nie są to przyprawy tylko smakowe, ale trawienne, ułatwiają więc organizmowi ludzkiemu przyswajanie wielu składników pokarmowych, które bez tych przypraw przechodzą przez nasz przewód pokarmowy niestrawione, a zatem ze znacznie mniejszym pożytkiem dla organizmu.

Comments are closed.