Jestes w: Home > Medycyna > Zdrowie w stosunku do niekonwencjonalnych terapii

Zdrowie w stosunku do niekonwencjonalnych terapii

,,Lepiej być wyleczonym przez ignoranta, niż pozostawionym z cierpieniem przez profesjonalistę” – mawiał L.J. Trillot, pod czym absolutnie podpisuję się.

Sądzę, że brak zrozumienia i aprobaty służby zdrowia w stosunku do niekonwencjonalnych terapii wynika z przypadkowej i wycinkowej wiedzy na ten temat. Wiele osób na równi traktuje bioenergoterapeutów, hipnotyzerów, chiropraktyków, irydologów, itp., obdarzając ich z reguły mianem znachorów a przecież chiropraktyk ma tyle wspólnego z hipnotyzerem, co np. kolarz z tenisistą. Metody działań różnych uzdrowicieli bardzo różnią się ood siebie. Jak jednak je poznać, skoro literatura oficjalna w Polsce na ten temat jest reprezentowana przez zaledwie kilkanaście pozycji? Jedynie ziołolecznictwo dorobiło się w ostatnich latach kilku tytułów.

Na Zachodzie rzecz ma się zgoła zupełnie inaczej. Otrzymałam ostatnio z USA katalog wydawnictw poświęconych niekonwencjonalnej medycynie, które ukazały się w ciągu minionego roku. W katalogu tym figuruje ponad 600 tytułów reprezentujących różne dziedziny. Tylko pozazdrościć! Aby chociaż w niewielkim stopniu wypełnić lukę, proponuję czytelnikom zapoznanie się z różnorodnymi alternatywnymi metodami terapii. Część z nich można z powodzeniem stosować samemu na sobie i swoich bliskich.

Comments are closed.