Jestes w: Home > Medycyna > Właściwości mumio

Właściwości mumio

A jaki jest stosunek współczesnej medycyny do mumio? Na to pytanie nie ma wciąż jednoznacznej odpowiedzi. Wiadomo, że na pewno lek ten zawiera rekordową ilość, bo aż 87 pierwiastków będących makro- i mikroelementami, o roli których pisałam w jednym z poprzednich rozdziałów. Wiadomo też, że mumio jest doskonałym biostymulatorem regulującym przemianę materii i regenerującym uszkodzone tkanki. Szczególnie przy złamaniach jego lecznicza siła jest bardzo widoczna. Mumio reguluje też skład krwi.

Choć właściwości mumio nie są zbadane do końca, to niektóre szpitale i kliniki, głównie w ZSRR podają mumio z powodzeniem swoim pacjentom i dzięki niemu leczenie przebiegga znacznie szybciej. Należy jednak pamiętać, że nie jest to panaceum na wszystko! Już lekarze w wiekach średnich zabraniali używania mumio na własną rękę, gdyż trzeba znać przede wszystkim sposoby i ilości dozowania przy poszczególnych schorzeniach.

Zapewne wiele osób w tym miejscu zapyta – skąd brać to cudowne mumio? Istnieje tylko jedna możliwość – sprowadzenie go ze Związku Radzieckiego, gdzie wiele aptek sprzedaje ten specyfik, choć nie wszystkie. Można też go nabyć np. na bazarze w Taszkiencie, ale radzę uważać, bo może być sfałszowany.

Znam w Polsce kilka osób, które systematycznie za-żywają mumio i bardzo to sobie chwalą. Dla tych, którzy znajdą się w posiadaniu mumio, podaję kilka bardzo starych przepisów – recept, stosowanych od wieków przy niektórych schorzeniach.

Comments are closed.