Jestes w: Home > Medycyna > Właściwości aloesu

Właściwości aloesu

Okres kuracji powinien zamykać się w granicach 2 – 3 miesięcy, a winko pije się zawsze na godzinę przed jedzeniem. Gorąco polecam winko aloesowe, bowiem znam osoby, którym przywróciło ono zdrowie i dobre samopoczucie, a nawet odmłodziło. Jedna tylko uwaga – winko to tuczy, lecz nie za bardzo.

Chciałabym jeszcze podać przepis na wodę aloesową, stosowaną do przemywania oczu. Należy wziąć szczyptę alony lub liść aloesu, który myjemy, siekamy, a potem zalewamy szklanką wrządku i gotujemy 5-10 minut. Przy przemywaniu oczu letnią wodą aloesową, nie należy zrażać się lekkim szczypaniem czy pieczeniem. Wodę tę można także stosować przy ropiejących i źle gojących się ranach.

Aloes, choć niezwykle pożyteczny dla człowieka, nie jest panaceum na wszystkie choroby. Są także przeciwska- zania przy jego używaniu i należy o tym pamiętać. Przyjmowanie soku z aloesu jest niewskazane przy niedomodze serca, nadciśnieniu, nieżycie żołądka i chorobach nerek oraz dla kobiet w ciąży i miesiączkujących. Warto jednak mieć tę roślinę w domu, lecz należy wiedzieć, że nie znosi ona nadmiaru wody, a już szczególnie zraszania liści. Nie lubi też dużo słońca, bo powoduje ono przebarwienie liści na czerwone.

Oprócz właściwości leczniczych aloes posiada też własności pielęgnacyjne ciało, a głównie włosów. Amerykanki uważają, że jest on najlepszym środkiem do pielęgnacji włosów i przedkładają go ponad różne, renomowane kosmetyki. Ich zdaniem, żadna chemia nie zastąpi płukania włosów w aloesie, W tym celu bierzemy jeden oczyszczony liść aloesu, a przy dłuższych włosach 2 lub nawet 3 i wkładamy do młynko-miksera, dolewając wody przegotowanej i miksujemy zawartość. Otrzymany zielony płyn przepuszczamy przez sito i tym roztworem płuczemy włosy po umyciu. Dzięki temu włosy nabierają połysku, puszystości i nie przetłuszczają się tak szybko, a u niektórych znika nawet łupież. Cóż szkodzi sprróbować!

Comments are closed.