Jestes w: Home > Medycyna > Wieloletnie badania nad magnesem

Wieloletnie badania nad magnesem

Zarówno w Europie, jak i Stanach Zjednoczonych zaczęto prowadzić zakrojone na szeroką skalę badania naukowe nad właściwościami magnesu, a najbardziej intrygowała uczonych siła tkwiąca w nim. Na ten temat odbyło się kilkanaście sympozjów i kongresów naukowych w różnych częściach świata a naukowcy jednoznacznie stwierdzili, że magnetoterapia zwana też biomagnetyzmem może być bardzo pomocna w leczeniu nadciśnienia oraz niktórych schorzeń układu nerwowego i sercowo-naczyniowego. Przy okazji tej terapii poprawia się samopoczucie, co przyspiesza proces leczenia.

Japoński lekarz Kyoichi Nakagawa, ordynator kliniki w Tokio, przeprowadził badania na ponad jedenastu tysiącach chorych cierpiących na sztywność karku i ramion, lumbago, newralgie, bóle mięśniowe, reumatyzm. Stosował magnesy o średniej mocy i przykładał je bezpośrednio na bolące miejsca. Aż 95 proc. spośród jego pacjentów uznała terapię magnesem za metodę bardzo skuteczną!

Wieloletnie badania nad magnesem wykazały, że działanie obu biegunów jest zróżnicowane. Promieniowanie bieguna północnego (ujemnego) ma działanie pobudzające metabolizm, czego dowiodły m.in. doświadczenia na zwie-rzętach, u których najpierw wywołano stan zapalny, a potem dzięki polu magnetycznemu wzrósł znacznie poziom leukocytów we krwi. Z kolei działanie bieguna południowego (dodatniego) wysyła promieniowanie obniżające odporność, hamujące metabolizm i opóźniające rozwój żywych organizmów. Dlatego tak ważną sprawą jest właściwe rozpoznanie biegunów. Badaniem pól magnetycznych na żywe organizmy zajmuje się w ZSRR biologia magnetyczna, a od 1948 roku lekarze z armii radzieckiej stosują magnesy do zlikwidowania bólu w kończynach przed i po amputacji.

Comments are closed.