Jestes w: Home > Medycyna > VAYU MUDRA (Mudra Wiatru)

VAYU MUDRA (Mudra Wiatru)

Zadaniem tej mudry jest osłabienie „wiatru” w różnych częściach ciała, który wywołuje takie choroby, jak: reumatyzm, ischias, drżączkę rąk, szyi i głowy. Już po kilkunastu godzinach od ćwiczenia Mudry Wiatru można zauważyć poprawę. Przy schorzeniach przewlekłych mudra ta powinna być przeprowadzana na zmianę z Pran Mudrą i ćwiczenia należy zakończyć w chwili stwierdzenia ustąpienia objawów choroby.

Pozycja: palec wskazujący składamy tak, aby opuszkiem dotknął podstawy kciuka. Kciukiem przyciskamy ów palec lekko, a pozostałe palce są wyprostowane w rozluźnieniu. LINGA MUDRA (Mudra Podnosząca)

Mudra ta bardzo pomaga przy przeziębieniach, kaszlu i zapaleniu płuc, gdyż mobilizuje siły obronne organizmu. Jej ćwiczenie pomaga także schudnąć pod warunkiem, ze stosuje się ją z dużą dokładnością równolegle z następującą dietą: w ciągu dnia pijemy minimum 8 szklanek przegotowanej wody i jemy dużo owoców cytrusowych, bananów, ryżu, jogurtu. Nie wolno zbyt długo stosować tej mudry, gdyż może to doprowadzić do letargu i apatii. Pozycja: wewnętrzne powierzchnie dłoni składamy razem, a

palce splatamy. Jeden z kciuków wystaje i jest okrążony przez połączenie palca wskazującego z kciukiem drugiej ręki.

Dodaj Komentarz

You must be logged in to post a comment.