Jestes w: Home > Medycyna > TRĄDZIK MŁODZIEŃCZY CZ. II

TRĄDZIK MŁODZIEŃCZY CZ. II

Następnie bardzo ważne jest świeże powietrze, kąpiele słoneczne i wodne. Jeśli to możliwe (wanna) to te wodne należy wzbogacić ziołami: tymiankiem, miętą, rumiankiem, skrzypem, korzeniem tataraku, igliwiem sosny lub świerku, które mieszamy w równych częściach i w łącznej ilości więcej niż 20 dag gotujemy w 2-3 litrach wody przez 15 minut. Uzyskany odwar wlewamy do wody kąpielowej.

Dla szybkiego usunięcia trądziku można również robić kompresy z odwaru kwiatu rumianka, kwiatu nagietka i kory wierzbowej zmieszanych w równych ilościach – gotować tę mieszankę krótko, a następnie małą łyżeczkę odwaru rozcieńczyć 1/4 szklanką wody i w tym płynie maczać gazę, którą przykładamy do twarzy na I godzinę i na dłużej.

Najważniejsze będą jednak zioła do użytku wewnętrznego. Korzeń łopianu, korzeń mydlnicy, korzeń mniszka, ziele bratka, ziele macierzanki należy zmieszać w równych ilościach, odmierzyć 1 łyżkę stołową mieszanki na szklankę wody i gotować krótko. Takich szklanek należy w ciągu dnia wypić 2 do 3 przed jedzeniem.

Osobom skłonnym do rozwoinień zaleca się drugi zestaw ziół. Odwar przyrządzamy z korzenia dzięgla, korzenia łopianu, kory dębowej, liścia poziomki, ziela szałwii, ziela dziurawca, ziela piołunu, zmieszanych w równych ilościach, gotowanych krótko w proporcji łyżka mieszanki na szklankę wody. Jak poprzednio należy pić 2-3 szklanki tego odwaru dziennie, przed posiłkami.

Podkreślić trzeba, że nie da nam dobrych wyników stosowanie wyłącznie zabiegów zewnętrznych, bez ziół „do wewnątrz”, jak również – picie odwarów ziołowych bez należycie urozmaiconego pożywienia (dużo owoców i warzyw).

Comments are closed.