Jestes w: Home > Medycyna > TOUCH FOR HEALTH – DOTYK DLA ZDROWIA

TOUCH FOR HEALTH – DOTYK DLA ZDROWIA

Wśród różnych niekonwencjonalnych metod leczenia bardzo dużą popularność na świecie zdobywa sobie ostatnio tzw. metoda TOUCH FOR HEALTH, czyli dotyk dla zdrowia, wywodząca się z medycyny chińskiej, lecz przeniesiona na grunt amerykański i europejski dopiero w ostatnim piętnastoleciu. Stało się to za przyczyną Johna F. Thie, absolwenta Uniwersytetu Południowej Kalifornii i Szkoły Chiropraktyki w Los Angeles, który swoje życie całkowicie poświęcił nauczaniu tej metody, jak również jej popularyzowaniu.

John F. Thie jest założycielem i prezydentem Fundacji Touch for Health i bardzo chętnie odwiedza różne kraje świata, nauczając na kursach nie tylko lekarzy, ale również masażystów, specjalistów od rehabilitacji, jak również wszystkich chętnych, gdyż do nauczania posługiwania się tą metodą nie są potrzebne żadne nadzwyczajne predyspozycje, lecz jedynie dobra wola, chęć pomocy drugiemu człowiekowi, no i trochę czasu.

John F. Thie przebywał również w Polsce, miał wykłady w Stołecznym Centrum Rehabilitacji w Konstancinie dla lekarzy, pielęgniarek, psychologów i innych fachowców. Spotykał się także w Centralnym Ośrodku Sportu z trenerami, namawiając ich do nauczenia się metody TFH (to skrót od touch for health), gdyż dzięki jej stosowaniu znacznie można poprawić wydolność sportowców, zamiast faszerowania ich anabolikami.

Znajomość metody TFH przydałaby się każdemu z nas, żeby pomóc w sposób bezbolesny nie tylko sobie, ale i swoim bliskim. Metoda ta jest już stosowana z dużym po-wodzeniem w 35 krajach świata. W Polsce też zrobiono dobry początek, a przyczyniła się do tego wizyta pana Thie, który przeszkolił grupę osób i upoważnił ich do nauczania tej metody.

Dodaj Komentarz

You must be logged in to post a comment.