Jestes w: Home > Medycyna > Sofokles

Sofokles

ZDROWIE, MŁODOŚĆ, URODA – któż nie marzy o tym, zwłaszcza, gdy barometr czasu nieubłaganie daje znać o sobie siwizną skroni, zmarszczkami, tudzież różnymi wypukłościami. Czy jest to już proces nieodwracalny? Czy nic nie może przywrócić nam zdrowia i urody, a tym samym dobrego samopoczucia? .

Najpierw jednak trzeba uświadomić sobie (choć to ponoć tak oczywiste), że Człowiek jest mikrokosmosem Wszechświata, a więc odbiciem całego Kosmosu i stanowi niezwykle czułą stację nadawczoodbiorczą reagującą natychmiast na szereg informacji wysyłanych i odbieranych z Kosmosu nie tylko przez system nerwowy, ale nawet pojedyncze komórki. Inaczej mówiąc – przez nasz organizm przepływa nieustający strumień energii życiowej, której podlegamy, którą odbieramy i dajemy, którą możemy wykorzystać na różne sposoby i z różnym skutkiem.

Podobnie jak Wszechświat, czyli Natura, składamy się z wody (aż 65 proc.), powietrza i wielu różnych pierwiastków z tablicy Mendelejewa, których nadmiar lub niedobór prowadzi do choroby, cierpienia i nieszczęścia. Dlaczego tak się dzieje? Przecież zdrowie, radość i miłość są na-

turalnym przeznaczeniem nas wszystkich bez względu na wyznanie, kolor skóry i szerokość geograficzną?

,.Człowiek jest stworzony do szczęścia jak ptak do lotu” – mówi stare przysłowie ludowe, ale jak zauważył słusznie wynalazca szczepionki przeciw ospie doktor Edward Jenner: ,.Odchylenie się człowieka od stanu, w którym pierwotnie ustawiała go natura, stało się dla niego bogatym źródłem choroby”.

Dodaj Komentarz

You must be logged in to post a comment.