Jestes w: Home > Medycyna > Septosan, Tannosan lub Vagosan

Septosan, Tannosan lub Vagosan

Normosan lub neonormosan – zaparcia, niestrawność, otyłość, wzdęcia, zaburzenia w trawieniu i przyswajaniu pokarmów, wadliwa przemiana materii.

Pektosan – nieżyty górnych dróg oddechowych i oskrzeli, rozedma płuc, dychawica oskrzelowa, stany astmatyczne. Prostasan – środek pomocniczy w leczeniu przerostu gruczołu krokowego i zaburzeń w oddawaniu moczu.

Septosan – ostre i przewlekłe zapalenie jamy ustnej, gardła, zapalenia dziąseł, migdałków, angina, stany ropne w jamie ustnej.

Sklerosan – choroba nadciśnieniowa, miażdżyca naczyń, zaburzenia w krążeniu obwodowym, wadliwa przemiana materii u osób starszych, różne zmiany starcze.

Tannosan – przewlekłe biegunki, ostre i przewlekłe nieżyty jelit, bóle przewodu pokarmowego, wzdęcia, nadmierna ilość śluzu w stolcu.

Urosan – zapalenie nerek i pęcherza moczowego, skąpo- mocz, obrzęki, kamica nerkowa, piasek, nieżyty miedniczek nerkowych i przewodu pokarmowego.

Vagosan – upławy oraz stany zapalne pochwy na tle bak-teryjnym, świąd’sromu, owrzodzenia sromu, do codziennej higieny kobiety.

Na każdym oopakowaniu z tych zestawów podano zastosowanie i sposób użycia. Najczęściej zaleca się gotowanie ziół pod przykryciem przez określony czas. Chciałabym w tym miejscu polecić coś zupełnie innego. Otóż zamiast gotować zioła, co wymaga czasu i zachodu, proponuję daną porcją ziół zemleć w młynku, przesypać do szklanego słoika i dwa czy trzy razy dziennie zjadać po jednej łyżeczce, popijając przegotowaną wodą. W ten sposób przygotowane i spożywane zioła nic nie tracą na wartości, a my oszczędzamy czas, no i np. w podróży jest to dużo wygodniejsze.

Comments are closed.