Jestes w: Home > Medycyna > Rezultat mentalnych schematów myślowych

Rezultat mentalnych schematów myślowych

Słowa muszą być dobrane dokładnie, ponieważ realizacja wiąże się z bliskoznaczną treścią zakodowaną pod znaczeniem danego wyrazu. Na przykład: jeżeli dobra praca kojarzy ci się z niskimi zarobkami, to afirmując dobrą pracę autentycznie ograniczasz sobie wyższe wynagrodzenie. Należy więc zmienić kod: ,,dobra praca przyniesie mi duże pieniądze” – tak piszą o skuteczności afirmacji J. Rudkiewicz i W. Drewniak w materiałach z Sympozjum Radiestezyjnego w Bydgoszczy w 1989 roku.

Każda afirmacja musi być bardzo prosto i zwięźle zbudowana. Np. „Ja (wstawiamy swoje imię) jestem teraz i zawsze zdrowa”. Do myśli tej dołączamy swój obraz wyo-brażenia własnego zdrowia, czyli np. pełnej sprawności fi-zycznej, psychicznej, wszystko to, co podsunie nam wyobraźnia. To chyba logiczne. Ale najpierw musimy to „zobaczyć” w myślach, żeby potem otrzymać. Wyobraźnia twórcza to podstawowy czynnik w świadomym budowaniu życia. Nie może spełnić się los, którego przed sobą nie widzir- my!

Wszystko, cokolwiek dzieje się w naszym życiu, jest rezultatem mentalnych schematów myślowych, które kreują naszą rzeczywistość i są przyczyną naszych chorób. Oto co na ten temat pisze Luiza L. Hay w broszurze „Ulecz swoje ciało” , Jestem przekonana, że każda choroba może ulec cofnięciu się poprzez zmianę sposobu myślenia. Stwierdzono u mnie kiedyś raka pochwy. Kiedy miałam pięć lat, zgwałcono mnie, byłam dzieckiem często bitym, nie było więc nic dziwnego w tym, że rak pojawił się w pochwie. Było to związane z zakorzenionym w mojej podświadomości głębokim urazem i zranieniem. Uświadomiłam sobie, że jeśłi nie zmienię schematu myślenia, lekarze będą mnie kroili, aż nie będzie co kroić. Kiedy rak czy jakakolwiek inna choroba powraca, dzieje się to, bo chory nie poczynił żadnych zmian w sposobie myślenia.

Comments are closed.