Jestes w: Home > Medycyna > REBIRTHING – ODKRYWANIE SIEBIE

REBIRTHING – ODKRYWANIE SIEBIE

,,Człowiek zaczyna być człowiekiem wtedy, gdy przestaje jęczeć i przeklinać, aby zacząć szukać prawdy, która rządzi jego życiem” – pisał James Allen w eseju o potędze myśli. Jak jednak zabrać się do poszukiwania prawdy o sobie i odkrywania siebie? Zachód ma psychoanalityków, a Daleki Wschód guru i medytacje. A my? My musimy szukać różnych form i metod, które przeniesione na nasz rodzimy grunt sprawdzą się jak najlepiej. Proponuję więc re- birthing, czyli technikę oddechowo-oczyszczającą, która jest oparta na jodze.

Rebirthing, w skrócie zwany RB, wylansowała w Polsce Lucyna Winnicka, niegdyś aktorka, a ostatnio twórczyni i rektor Akademii Życia. Po angielsku rebirthing znaczy „powtórne urodzenie” i ma na celu uwolnienie człowieka od negatywnych skutków szoku porodowego.

Proces ten jest możliwy poprzez intensywne oddychanie tak, aby nie było przerwy między wdechem a wydechem. Inicjator RB Amerykanin Leonard Orr uważa taki połączony oddech za naturalny mechanizm leczenia, bowiem gdy utrzymujemy ciągły oddech przez dłuższy czas, np. godzinę, wypadamy ze stanu świadomości ,,tu i teraz” i rozpoznajemy przepływające przez nasz umysł stare obrazy i uczucia, które po powtórnym przeżyciu tracą swój ładunek emocjonalny.

Natomiast koleżanka Orra, psychoterapeutka, doktor Eve Jones twierdzi, że: „Żywotność lub dobre zdrowie zwią– zcme jest z tempem, z jakim ciało przetwarza energię w funkcjach anabolicznych i katabołicznych. Im szybciej usuwamy odpady powstałe w wyniku tej pracy bądź rozpadu tkanki, tym łatwiej organizm utrzymuje się w dobrej formie. Homeo- statyczne mechanizmy ciała pracują znakomicie, zwłaszcza, gdy nie ładujemy w siebie substancji, do których ciało nigdy nie było przeznaczone, by dawać sobie radę jak np. toksyny, rafinowane węglowodany, kofeina, nikotyna czy ciężkie metale zatruwające powietrze i wodę.

Dodaj Komentarz

You must be logged in to post a comment.