Jestes w: Home > Medycyna > Punkt po punkcie

Punkt po punkcie

Oto, jedna z metod Evelyn Monahan, nazywana przez nią „punkt po punkcie”, którą po odpowiedniej modyfikacji można stosować do leczenia różnych chorób i nałogów.

– W ciszy połóż się wygodnie lub usiądź. (Dla początkujących odpowiedniejsze będzie położenie się).

– Zamknij oczy i obserwuj swój oddech. Rozluźnij mięśnie swego całego ciała.

– Wciągnij głęboko powietrze przez nos, rozciągnij płuca i przeponę. W czasie oddechu wyobraź sobie, jak powietrze przepływa przez całe ciało, kończąc wędrówkę w okolicach mózgu. Przy wydechu (również wyłącznie nosem) zwalniaj mięśnie brzucha i pogrążaj umysł i całe ciało w relaksie. Powtórz to kilka razy. Dla osób początkujących takie wyciszenie się może sprawić pewien kłopot, toteż najlepiej to robić w całkowitej ciszy i samotności. Nie wolno też zrażać się pierwszymi niepowodzeniami!

– Stwórz w myśli obraz systemu krążenia. Wyobraź sobie wszystkie naczynia krwionośne, tętnice, żyły, naczynia włosowate. Uświadom sobie przepływ krwi przez całe ciało. Powtarzaj w myśli: ,,Pragnę, aby mój system krwionośny był w całkowitej harmonii z samym sobą i innymi systemami mego organizmu. Pragnę, aby usunął wszystkie zanieczyszczenia z mego ciała i wniósł do wszystkich komórek nową energię”.

– Przedstaw swój system oddechowy. Wyobraź sobie swoje płuca, które rozprężają się i kurczą, niech zaopatrują w tlen twój organizm. Powtarzaj w myśli: „Potęgą swojej nadświadomości rozkazuję, •aby mój system oddechowy pracował doskonałe i pozostawał w pełnej harmonii ze sobą i wszystkimi pozostałymi systemami mego ciała”.

– Wyobraź sobie swój system trawienny. Stwórz obraz żołądka, jelita cienkiego i grubego. Powtarzaj w myśli: ,,Przez moc mojej nadświadomości pragnę, aby mój system trawienny pobierał maksimum korzyści z pożywienia, jakie przyjmuje oraz pozostał w całkowitej harmonii ze sobą i całym moim organizmem”.

– Ujrzyj w umyśle obraz własnego szkieletu, wszystkie kości i stawy. Powtarzaj w myśli: ,,Przez niezwykłą moc mojej nadświadomości rozkazuję, aby wszystkie zwapnienia, zgrubienia i schorzenia mego szkieletu zostały natychmiast usunięte, a chore komórki odłączone i wydalone oraz zastąpione zdrowymi”.

– Ujrzyj w umyśle obraz pracy swego serca i powtarzaj w myśli: ,,Mocą nadświadomości rozkazuję, by serce moje pracowało bez zakłóceń. Życzę sobie, by pozostawało w całkowitej harmonii ze sobą i całym moim organizmem”.

– Zobacz teraz w myśli cały swój obraz. Niech twój portret odzwierciedla doskonałe zdrowie, z tym obrazem powtarzaj „w myśli: ,,Pragnę, aby wszystkie systemy mojego ciała pozostawały w całkowitej harmonii. Przez potęgę mojej nadświadomości żądam, aby ciało moje cieszyło się idealnym zdrowiem, a wszystkie choroby zostały usunięte jako dysharmonia”.

– Oddychaj głęboko przez nos. Pozwól, by twój umysł to-warzyszył oddechowi przepływającemu przez ciało od stóp do głowy. Powtórz to ćwiczenie kilka razy i powtarzaj przy tym w myśli: , Jestem doskonale zdrowy na ciele i umyśle”.

– Oddychaj głęboko jeszcze przez chwilę i nadal utrzymaj ciało w relaksie, a następnie otwórz oczy i wstań.

Dodaj Komentarz

You must be logged in to post a comment.