Jestes w: Home > Medycyna > Przeżycia i doznania, jakie towarzyszą osobom uprawiającym RB

Przeżycia i doznania, jakie towarzyszą osobom uprawiającym RB

Przeżycia i doznania, jakie towarzyszą osobom uprawiającym RB, są tak różnorodne i ciekawe, że jest to materiał na osobną książkę. Wiele osób stwierdza, że ze-tknięcie się z RB należało do ważniejszych wydarzeń w ich życiu, a często nawet przełomowych. Oto zaledwie kilka wypowiedzi na ten temat:

Na całym świecie rebirthing uprawia przeszło 200 ty-sięcy osób. W samych Stanach Zjednoczonych jest ponad tysiąc rebirtherów. W naszym kraju jest ich kilkudziesięciu, a pierwszych kilkunastu oosobiście przeszkolił Leonard Orr, który „przy okazji” znalazł w Polsce żonę. Rebirtherzy przeprowadzają tzw. sesje, które trwają od kilku do kilku-nastu godzin. Najpierw jednak trzeba koniecznie przejść kilka sesji indywidualnych, ab> ^?mim móc uczestniczyć w zbiorowych. Uczy się na nich, jak we właściwy sposób kie-rować oddechem, aby stał się naszym sprzymierzeńcem. Z żalem muszę jednak stwierdzić, że niektórzy polscy rebirthe-rzy żądają za swe usługi horrendalnych cen, które – niestety – nie zawsze idą w parze z jakością świadczonych usług. Rebirther z prawdziwego zdarzenia nigdy z góry nie ustala kwoty, lecz po skończonej sesji negocjuje z daną osobą, która płaci tyle, ile uzna za stosowne, w proporcji do tego, co jej sesja dała i własnych możliwości finansowych. Można też nic nie zapłacić. Negocjowanie to naczelna zasada RB i ci, którzy od niej odeszli, nie zasługują na miano rebirthera.

Nad efektami rebirthingu pracowała grupa lekarzy i psychologów w Klinicznym Laboratorium Psychosomaty- ki i Psychoterapii Akademii Medycznej w Krakowie.

Comments are closed.