Jestes w: Home > Medycyna > PRZEPOWIADANIE Z WŁOSÓW

PRZEPOWIADANIE Z WŁOSÓW

Badania ostatnich lat udowodniły, że również włosy kryją w sobie tajemnicę naszego zdrowia i samopoczucia. W USA i Europie Zachodniej rozpowszechnione są na dużą skalę komputerowe metody badania włosów w celu stwierdzenia zawartości makro- i mikroelementów, określonych mianem biopierwiastków życia, których brak lub nadmiar powoduje chorobę.

Biopierwiastki wraz z witaminami sterują całą przemianą materii i procesami enzymatycznymi. Są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania pracy gruczołów dokrew- nych i kilku innych funkcji. Wśród biopierwiastków na szczególne wyróżnienie zasługuje magnez, regulujący ok. 300 procesów metabolicznych w komórce. Jego niedobór powoduje szereg dolegliwości, o których szerzej piszę w rozdziale o „Makro i mikroelementach”.

W naszym' kraju metoda leczenia biopierwiastkami jest wciąż w powijakach. Na świecie jest zgoła inaczej. Każda osoba w USA dysponująca 20 dolarami, może uciąć kosmyk swoich włosów, włożyć do koperty i wysłać do laboratorium. Po kilku dniach otrzyma wielostronicowy komputerowy wydruk z dokładnym wyszczególnieniem zawartości w organizmie biopierwiastków, komentarzem, czego jest za dużo, a czego za mało oraz wskazaniami, na co pacjent uskarża się i co może grozić, jeżeli nie zadba o właściwy poziom biopierwiastków. Jest to ściśle związane ze sposobem odżywiania się i odpowiednią dietą.

W Polsce, dzięki staraniom prezesa Polskiego Towa-rzystwa Magnezjologicznego, prof. Juliana Aleksandrowicza, zaczęto łaskawszym okiem spoglądać na magnez i pozostałe biopierwiastki. Z kolei dwie panie: doc. dr Alfreda Graczyk i dr Krystyna Radomska z Instytutu Elektroniki Kwantowej Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, zachęcone przez prof. J. Aleksandrowicza, rozpoczęły kilka lat temu badanie włosów Polaków pod kątem ich zawartości chemicznej.

Dodaj Komentarz

You must be logged in to post a comment.