Jestes w: Home > Medycyna > Przepisy z miodem

Przepisy z miodem

– Przepisy te bez żadnych problemów można stosować w domowych warunkach.

1. Po przebytej chorobie i wyczerpaniu należy 500 g kefiru zmieszać z jedną łyżką stołową miodu,- 2 łyżkami płatków owsianych i jednym żółtkiem. Mieszać dokładnie i dodawać sok z cytryny, aż płatki rozpłyną się.

2. Maść na ranę wykonujemy przez zmieszanie dwóch kropel tranu i małej łyżeczki miodu. Maść kładziemy na gazę, którą przykrywamy na noc ranę, aż do zagojenia się.

3. Przeciw grypce mieszamy szklankę ciepłego mleka z dwoma łyżeczkami miodu i odrobiną masła. Można pić kilka razy dziennie.

4. Dla lepszegoo trawienia i zlikwidowania nerwowego uczucia głodu popijamy przed posiłkami szklankę wody mineralnej zmieszanej z 2 łyżeczkami octu winnego i 2 łyżeczkami miodu.

5. Dobrym środkiem do płukania gardła przy różnych do-legliwościach jest płyn sporządzony z jednej szklanki wody i jednej łyżeczki miodu gotowany przez 5 minut. Roztworem tym można też płukać oczy.

8. Osobom z osłabionym mięśniem sercowym, które nie tolerują miodu, podaje się przegotowane mleko z dowolną ilością miodu.

9. Na przemianę materii doskonałym specyfikiem jest napój z miodem i cytryną (ożywia kolor skóry, poprawia jakość cery, szczególnie u chorych na wątrobę). Na pół szklanki przegotowanej wody dajemy 2 łyżeczki miodu i sok z 1/4 cytryny.

10. Popękaną i zamarzniętą skórę goi maść sporządzona następująco: 125 g miodu, 2 żółtka mieszamy z olejkiem ze słodkich migdałów.

11. Nieżyty jelit u dzieci powyżej jednego roku życia znikają, gdy im się poda czarną herbatę osłodzoną łyżeczką miodu i 2 razy dziennie tarte jabłko. Kurację tę mogą też stosować dorośli.

Ze swego doświadczenia mogę powiedzieć, że w celach profilaktycznych bardzo korzystne jest wypijanie codziennie przed śniadaniem pół szklanki letniej, przegotowanej wody z dodatkiem 1 łyżki miodu, lecz uwaga! Napój ten koniecznie musimy przygotować wieczorem, aby zawarte w nim biokatalizatory uaktywniły się, a potrzebują na to ok.

Comments are closed.