Jestes w: Home > Medycyna > POMOC W MIGRENIE

POMOC W MIGRENIE

Na migrenę cierpi wiele kobiet, które ratują się jak mogą. Ja jednak nie zalecam stosowania środków przeciwbólowych. Zażywane bowiem przez dłuższy czas niszczą wątrobę i, co tu dużo mówić, ich działanie jest ograniczone. Jestem zwolenniczką terapii naturalnych, których zastosowanie nie powoduje skutków ubocznych.

– 1. Terapia sokowa. Popijanie soków z dyni, szpinaku lub mieszanego z marchwi, buraka i ogórka, marchwi i selera bądź marchwi ze szpinakiem.

– 2. Terapia akupresurowa. Nacisk palcem na zewnętrzną stronę dużego palca u nogi, w miejscu gdzie kończy się palec i powstaje małe wgłębienie, masaż dużego palca od strony podeszwy oraz od strony wewnętrznej, tuż przy palcu następnym: masaż skroni z jednoczesnym użyciem spirytusu bursztynowego.

– 3. Terapia magnezowa. Zażyć rozpuszczone w wodzie 5 mg magnezu (tabletka lub granulat)

– 4. Terapia ciepłem. Przyłożyć do bolących skroni butelkę z ciepłą wodą lub puścić na bolące miejsca strumień ciepłego powietrza z suszarki. Jeśli ktoś woli, może założyć ciepłą czapkę. Ciepło powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych.

– 5. Terapia wodna. Wziąć gorący prysznic, kierując strumień wody na głowę i plecy, a w szczególności na partie wokół kręgosłupa.

– 6. Terapia ziołowa. Popijamy wolno, małymi łykami, herbatę z melisy, bazylii, lawendy lub napar z majeranku. Napar przygotowujemy zalewając łyżkę stołową ziół filiżanką gorącej wody i odstawiamy na osiem minut do naciągnięcia. Ponieważ w aptekach ziołowych są do kupienia olejki z tych ziół, można np. 5 kropli olejku lawendowego dać na kostkę cukru i wolno ssać.

Mimo wieloletniej praktyki często uczę się od swoich pacjentów, którzy drogą samodzielnych poszukiwań znaleźli najskuteczniejsze dla siebie metody leczenia. I tak np. wielu osobom na bóle migrenowe pomaga filiżanka gorzkiej kawy z dodatkiem 2 dużych łyżek soku cytrynowego. Inni stosują masaż brzucha, kładą na skronie plasterki surowych kartofli i moczą nogi w gorącej wodzie z dodatkiem gorczycy. Znam też osobę, której pomaga tzw. rowerek, potem gorąca kąpiel i zjedzenie dwóch jabłek.

Comments are closed.