Jestes w: Home > Medycyna > Na czym polega żywienie metodą anopsologii?

Na czym polega żywienie metodą anopsologii?

Następne lata życia Guy Cloude Burger poświęcił badaniom nad metodą, którą się wyleczył. W 1983 roku na Akademii Medycznej w Paryżu wygłosił odczyt na temat ANOPSOLOGII czyli instynktu w odżywianiu. (Opson – po grecku – przygotowane jedzenie, an – zaprzeczenie). Wykładu wysłuchało wielu wybitnych lekarzy i naukowców. I o dziwo! Lekarze bardzo szybko poparli anopsologię i tę metodę leczenia nazwano ANOPSOTERAPIĄ. Obecnie działają już na świecie dwie kliniki leczenia anopsoterapią (jedna we Francji, a druga w Kanadzie).

W 1987 roku ukazała się książka doktora Schaffera „Instinctive Nutrition”, w której podano różne przypadki wyleczenia z ciężkich chorób dzięki anopsoterapii. W książce są również przykłady wyleczenia ze stwardnienia rozsianego, nowotworów, cukrzycy, impotencji, choroby Parkinsona, łuszczycy, anemii, schorzeń kobiecych, a nawet dwóch przypadków AIDS w paryskim szpitalu.

Na czym polega żywienie metodą anopsologii? Szerzej na ten temat pisała Żywią Pląskowska z Anglii w „Przekroju” z dn. 26 czerwca 1988 roku, która tak m.in.. wspomina: „Gdyby parę lat temu ktoś mi powwiedział, że będę niemal wszystko jeść na surowo, że dzienną dawkę chleba (i to tylko ciemnego!) ograniczę do jednej kromki dziennie, że moje śniadanie będzie składało się z jednego jabłka i że dzięki takiemu odżywianiu odzyskam zdrowie i doskonałe samopoczucie – spojrzałabym na niego z politowaniem”.

Chcąc stosować anopsologię w życiu w tej formie najłagodniejszej – należy przestrzegać kilku podstawowych zasad, które w telegraficznym skrócie postaram się omówić.

Comments are closed.