Jestes w: Home > Medycyna > MYŚL JEST TWÓRCZA!

MYŚL JEST TWÓRCZA!

MYŚL JEST NIEZNISZCZALNA – prędzej czy później wróci do nas nawet wtedy, gdy o niej już zapomnieliśmy! MYŚL PRODUKUJE REZULTATY – będziemy je zawdzięczać wyłącznie sobie, choć do tej pory, nie zdając sobie sprawy z potęgi myślenia, byliśmy skłonni zdarzenie życiowe rozpatrywać w kategoriach przypadku, zbiegu okoliczności lub pecha.

MYŚL JEST POTĘGĄ, ale CZŁOWIEK JEST JEJ PANEM! Ano właśnie! Jak zapanować nad tym nieokiełznanym strumieniem myśli, które bez przerwy kłębią się w nas?

Przede wszystkim należy zrozumieć, że sami jesteśmy za nie odpowiedzialni. Możemy nimi aktywnie kierować przez ich stałą kontrolę. Nie jest to takie trudne, wymaga jedynie cierpliwości, i niedopuszczania do siebie osłabiających i zużywających energię negatywnych myśli. Jeżeli pojawiają się takie, to trzeba je natychmiast zmienić na pozytywne. Np. często, wstając rano, mówimy: „Czuję się fatalnie. Jestem do niczego”, no i w rezultacie mamy dzień pełen szarości, dolegliwości i przykrości.

A można inaczej! „Czuję się świetnie, (a to, że trochę lamie w kościach, to po ,,rozruchu” przejdzie), mam przed sobą wspaniały dzień!” Spróbujmy to sobie także zwizualizo- wać, aby wzmocnić pozytywne myślenie, poprzez wyobrażenie oczekiwanych przyjemności i spełnionych potrzeb. Gwarantuję, że jeżeli z takim nastawieniem i przekonaniem wkroczymy w nowy dzień, to możemy spodziewać się wszystkiego, co najlepsze. Nie wolno jednak nigdy wątpić, bo myśli wątpiące błyskawicznie bombardują te pozytywne i często biorą górę nad nimi.

W celu przekształcenia własnej świadomości i uwolnienia się od wzorców negatywnego myślenia można stosować AFIRMACJE, które są pozytywnymi myślami, wybranymi przez nas i narzuconymi podświadomości w celu osiągnięcia pożądanego rezultatu. Przez ich powtarzanie, np. ,,Jestem teraz i zawsze bezpieczna”, w miejsce starej matrycy powstaje w umyśle wzór, któremu podporządkowuje się podświadomość.

Nasza podświadomość to bierny i niezwykle skrupulatny „magazyn pamięci” i jeżeli przez dłuższy czas „wciskamy” jej schematy myślowe typu: „Jestem pechowcem. Nikt mnie nie kocha”, to jakie mamy podstawy oczekiwać od życia szczęścia, zdrowia? Jeżeli chcemy życia pełnego radości i szczęścia, to i nasze myśli muszą być takie! Cokolwiek będziemy „wysyłać” umysłem czy słowami, powróci do nas w podobnej formie.

Dodaj Komentarz

You must be logged in to post a comment.