Jestes w: Home > Medycyna > Motywacja i leczenie chorów

Motywacja i leczenie chorów

Przystępując do postu trzeba mieć na uwadze motywację. Pościmy dla odzyskania zdrowia i dobrego samopoczucia! Schudnięcie, w sumie niewielkie, bo przeciętnie pól kilograma na dobę jest niejako produktem ubocznym. Gdy będziemy już „odpowiednio” ustawieni psychicznie, w dzień poprzedzający głodówkę musimy przyjąć środki przeczyszczające, najlepiej zioła i dokładnie oczyścić się. Zalecane są także lewatywy.

Pierwszy dzień kuracji jest bardzo ważny! Zaczynamy go od wypicia herbaty ziołowej, bogatej w mikroelementy. Możemy też pić wodę przegotowaną lub mineralną. Pić należy małymi łykami i powoli. W porze obiadowej może zdarzyć się małe zasłabnięcie, co jest przejawem spadku poziomu cukru we krwi. Nie należy tego bać się. Trzeba wtedy zjeść łyżeczkę miodu lub wypić słabą herbatę osłodzoną cukrem, a przykre uczucie szybko minie.

Często też pierwszego dnia boli głowa. Ból ten syg-nalizuje proces odrywania się toksyn w organizmie. Osoba, która złamie się i zacznie jeść w takiej chwili, może sobie tylko zaszkodzić. Najlepiej więc pójść na spacer i głęboko oddychać lub położyć się i też oddychać. Wieczorem znów należy wypić zioła przeczyszczające.

W następne dni postępuje się podobnie. Niektórzy już drugiego dnia głodówki zaczynają odczuwać wzrastające uczucie lekkości i duży przypływ energii. Zapach oddechu i potu poszczącego może być dość przykry, gdyż przez skórę także uwalniają się toksyny. Język zaczyna być obłożony. Są to normalne objawy towarzyszące głodówce i trzeba być tego w pełni świadomym.

Dodaj Komentarz

You must be logged in to post a comment.