Jestes w: Home > Medycyna > Mentalne przyczyny powstawania różnych chorób

Mentalne przyczyny powstawania różnych chorób

Wiedziałam, że gdybym mogła oczyścić swój schemat myślowy, który stworzył warunki do powstania raka, nie po-trzebowałabym lekarza. A więc targowałam się o czas. Lekarz niechętnie dał mi trzy miesiące, ostrzegając jednocześnie, że zwłoka ta zagraża życiu. Bezzwłocznie przystąpiłam do ,,oczy-szczania” z uraz moich schematów myślowych. Jak dotąd, nie sądziłam, bym żywiła aż tak głębokie urazy!

Inną rzeczą, jaką zrobiłam, było pójście do dobrego naturopa- ty i zupełne odtrucie całego organizmu. Po sześciu miesiącach byłam zupełnie zdrowa!”

Luiza L. Hay w swojej broszurze podaje mentalne przyczyny powstawania różnych chorób i propozycję nowych schematów myślowych. Oto kilka przykładów: reumatyzm – prawdopodobna przyczyna: brak miłości, głęboka uraza, chroniczna zgorzknniałość i mściwość – nowy schemat myślowy: współczuję innym i sobie, akceptuję radosne uczucia, rwa kulszowa: lęk przed przyszłością, lęk przed brakiem pieniędzy: wszystko idzie mi lepiej, wszędzie jest dobrze i bezpiecznie. choroby weneryczne: poczucie winy z powodu seksu, przeko-nanie, że genitalia są brudne, nieczyste, grzeszne: z radością i miłością akceptuję moje życie płciowe i jego przejawy, nie ma w tym nic karalnego i nie ma żadnej winy. ąkanie: poczucie braku bezpieczeństwa, brak możliwości wyrażania siebie: wolno mi mówić o sobie, jestem bezpieczny w moim własnym wyrazie, mam kontakt z miłością. moczenie nocne: lęk przed rodzicami, zazwyczaj ojcem: miłość, zrozumienie, współczucie.

Comments are closed.