Jestes w: Home > Medycyna > Magnesy w lecznictwie

Magnesy w lecznictwie

Najbardziej chyba jednak powszechne użycie magnesów ma miejsce w Japonii, gdzie w sklepach można kupić magnesy o średnicy 5 mm i grubości 2,5 mm, czyli mniej więcej wielkości ziarna grochu, które przykleja się do skóry za pomocą okrągłego plastra. Przeprowadzone badania nie wykazały żadnych działań ubocznych ani pogorszenia objawów. Najlepsze wyniki osiągano przytwierdzając magnesy w miejsca tzw. akupunkturowych na meridianach i kanałach. Oprócz pojedynczych magnesów stosuje się też chusty i szale magnetyczne, na których umieszczonych jeest od kilku do kilkunastu magnesów. Dawniej używano nawet biustonoszy obciążonych kilkukilogramowymi magnesami.

Obecnie w Japonii wiele firm zarabia grube miliony na produkcji różnego rodzaju przyrządów służących do leczenia magnesem. Są to opaski, plastry, bransolety, naszyjniki, pasy, a nawet materace z trwałymi magnesami. W ZSRR produkuje się „medyczne magnesy koliste”, zalecane jako środek przyspieszający zrastanie kości oraz „arkuszowe aplikatory magnetyczne”, stosowane w zapaleniu nerek, korzonków nerwowych i urazach kostnych. Natomiast w Czechosłowacji można nawet kupić pantofle… magnetyczne, które mają działanie podwójnie lecznicze: po pierwsze w podeszwie mają umieszczone magnesy, a po drugie podeszwa jest tak wyprofilowana, że działa akupresurowo na stopę i cały organizm. Podobno noszenie takich bucików niezwykle skutecznie usuwa zmęczenie, bóle głowy oraz bezsenność.

Magnesy lecznicze, zwane też biostymulatorami mag-netycznymi, kupowane za granicą, są kosztowne i nie każdego z nas stać na taki zakup. Polskie Towarzystwo Psychotroniczne w swojej pracowni badawczej rozpoczęło wytwarzanie kilku typów biostymulatorów magnetycznych, które są konstruowane w oparciu o najlepsze i sprawdzone wzory zagraniczne, a przy tym są lekkie i wygodne w użyciu.

Comments are closed.