Jestes w: Home > Medycyna > Lecznicze i odmładzające działanie postu

Lecznicze i odmładzające działanie postu

Lecznicze i odmładzające działanie postu polega na likwidowaniu całego śmietnika, który zgromadziliśmy w sobie przez lata niemądrego odżywiania się, a także usuwaniu przewlekłych ognfsk chorobowych. Nagromadzenie złogów jest jedną z przyczyn starzenia się. Dzięki głodówce oczy-szczamy organizm z tego balastu, co jest równoznaczne z biologicznym odmłodzeniem. Zmniejszają się lub znikają zmarszczki, spada poziom cholesterolu, reguluje ?i ciśnienie, ustępują inne stare dolegliwości. Słowem: bezkrwawa kuracja odmładzająca i odradzająca!

Efekty te osiąga się przez stosowanie 1 – 5 dniowych głodówek powtarzanych co pewien czas, który jest regulowany przez instynkt. Ja np. odczuwam to jako „zamulenie” organizmu i jest to dla mnie sygnał, że powinnam zrobić przynajmniej jednodniowy post, który na mnie ma wręcz zbawienny wpływ i dzięki niemu kilka lat temu obeszło się bez operacji. Mogłabym w tym miejscu podać wiele przykładów wyleczenia się z różnych chorób dzięki leczniczemu głodowaniu, ale ograniczę się tylko do przytoczenia historii kanadyjskiego lekarza R. Jacksona. Lekarz ten już w wieku 30 lat cierpiał na owrzodzenie przewodu pokarmowego, silne bóle głowy, zapalenie nerwów i stawów, krwotoki, para- dentozę, wysokie ciśnienie, osłabienie wzroku i zwyrodnienie mięśnia sercowego. Stan jego zdrowia pogarszał się z każdym rokiem i z czasem nie miał nawet siły wejść na trzy stopnie schodów swego domku. Swoje fatalne samopoczucie „poprawiał” obfitym jedzeniem złożonym z dużych porcji mięsa, wędlin, słodyczy, masła. Odżywianie takie doprowadziło do tego, że lekarze po zbadaniu swego kolegi orzekli, że ma on przed sobą zaledwie trzy miesiące życia.

„Wyrok” ten zbiegł się w czasie z wizytą u dra Jacksona młodej matki z niemowlęciem, które cierpiało na wskutek przekarmienia. Wyjaśnił on matce, że dziecko jest źle karmione, na co ona patrząc na schorzałego lekarza, ponoć ironicznie rzekła: „Panie doktorze, w jakim wieku te zasady tracą swą skuteczność?”

Comments are closed.