Jestes w: Home > Medycyna > LECZENIE GŁODEM NAJSTARSZA TERAPIA ŚWIATA

LECZENIE GŁODEM NAJSTARSZA TERAPIA ŚWIATA

Świadoma głodówka to praktykowana od wieków i niezwykle ceniona metoda leczenia. Jest ona potrzebna każdemu z nas bez względu na wiek i poziom hemoglobiny. Leczenie głodem ma głównie na celu oczyszczenie organizmu z wszelkich złogów i nieczystości, nagromadzonych przez lata niewłaściwego odżywiania się. Ze statystyk wynika, że Europejczyk zjada ilościowo od trzech do pięciu razy więcej niż potrzebuje organizm. Nasz żołądek został wręcz określony przez jednego z naukowców „ściekiem kanalizacyjnym”. Jemy źle i jemy za dużo! Mamy złe nawyki żywieniowe. W naszym społeczeństwie wciąż funkcjonuje przekonanie, że „dużo i tłusto – to zdrowo”, a jest dokładnie odwrotnie.

Niewłaściwe odżywianie i przejadanie się jest przyczyną wielu chorób, a przede wszystkim przedwczesnego starzenia się. Swoją drogą to zastanawiające, że ludzie panicznie boją się głodu, a rzadko kto boi się przejedzenia. Praktycznie nie dajemy chwili oddechu układowi trawiennemu, gdyż oprócz zasadniczych posiłków ciągle coś podjadamy między nimi.

Nasi przodkowie byli dużo mądrzejsi od nas i często zalecali wstrzemięźliwość w jedzeniu i piciu, a także prakty-kowali systematyczne głodówki zwane postami. Platon i Sokrates dla „odzyskania sprawności umysłowej i fizycznej” mieli zwyczaj odbywania dziesięciodniowych postów. Pitagoras natomiast pościł 40 dni przed przystąpieniem do egzaminów na uniwersytecie i później wymagał tego od swoich uczniów. Z kolei Hipokrates bardzo często zalecał swoim pacjentom głodówkę, a już zawsze w krytycznych okresach choroby. Plutarch miał zwyczaj mawiać, że „zamiast brać lekarstwa, lepiej głodować jeden dzień”.

Dodaj Komentarz

You must be logged in to post a comment.