Jestes w: Home > Medycyna > Kuracja mleczkiem pszczelim

Kuracja mleczkiem pszczelim

Kuracja mleczkiem pszczelim daje dobre wyniki w takich schorzeniach, jak: niewydolność narządów związanych z procesem starzenia się, miażdżycy, cukrzycy, chorobie wieńcowej, chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, nieżycie jelita grubego, zaburzeniach- czynności gruczołów dokrewnych, niewydolności wątroby, niedowładach kończyn i niedorozwoju umysłowym i fizycznym u dzieci.

Na szczęście, jeżeli chodzi o mleczko pszczele, to mo-żemy je już nabyć bez większych problemów w naszym kraju. Okręgowa Spółdzielnia Pszczelarska w Poznaniu wyprodukowała ,,Apivit” będący mleczkiem w postaci tabletek oraz proszku do zażywania „pod język”. Fachowcy są jednak zdania, że mleczko liofilizowane, tzn. w proszku jest znacznie lepiej przyswajalne i wystarczy zażywać je raz dziennie na pół godziny przed jedzeniem, a trzymamy je kilka minut pod językiem.

Zwolenników, nie tylko w naszym kraju, znajduje również APITOKSYNOTERAPIA, czyli leczenie pszczelim jadem. Dla przeciętnego śmiertelnika brzmi to niczym herezja. Jednak badania naukowe potwierdziły, że na leczenie reumatyzmu nie ma na świecie lepszego lekarstwa, jak właśnie pszczeli jad zawierający wiele cennych związków. Ankieta rozpisana wśród pszczelarzy świata wykazała, że 50 proc. spośród nich wyleczyło się całkowicie z reumatyzmu dzięki pracy w pasiece i użądleniom.

Badania wykazały także, że jadem można leczyć choroby oczu, skóry, neuralgię, nadciśnienie. Natomiast przeciwwskazane jest leczenie jadem osób chorych na nerki, wątrobę, trzustkę, cukrzycę, gruźlicę, miażdżycę, choroby kobiece, schorzenia centralnego systemu nerwowego i niewydolności krążenia krwi. Należy przy tym wiedzieć, że część osób bywa uczulona na jad i tego rodzaju leczenie można prowadzić wyłącznie pod nadzorem lekarza.

Na świecie można spotkać ok. 50 różnych preparatów leków jadowych. W ZSRR „Witrapin”, w NRD „Api- zaztron”, a w Polsce – jak dotąd – nie kupimy jadu pszczelego w żadnej formie. Pozostaje nam jedynie „wystawienie się” na użądlenie pszczoły, co jest dużo- skuteczniejsze niż wszystkie preparaty.

Dodaj Komentarz

You must be logged in to post a comment.