Jestes w: Home > Medycyna > Kuracja mleczkiem pszczelim – dalszy opis

Kuracja mleczkiem pszczelim – dalszy opis

Aby jednak osiągnąć pożądany skutek, czasami trzeba poddać się kilku tysiącom użądleń, które np. dla reumatyków są znacznie mniej bolesne niż dla innych osób. Nie można jednak żądleniu poddawać się bezmyślnie. Wskazane jest umycie mydłem i wodą danego miejsca oraz lekkie posmarowanie go miodem, a po użądleniu wyjęcie żądła. Dopiero po zejściu opuchlizny, można wystawić się na ponowne ukłucie. W czasie pierwszej kuracji można przyjąć ok. 30 użądleń, a następnie robi się przerwę na kilka dni i następuje druga tura użądleń. Przypominam, że zabiegi te można czynić wyłącznie pod kontrolą lekarza.

W ZSRR stosuje się z powodzeniem przy leczeniu reumatyzmu, postrzale, procesach zapalnych i degeneracyj- nych oraz neuralgii tzw. leczenie naprzemienne jadem pszczelim i jadem żmij. Oczywiście, używa się do tego preparatów takich, jak: wspomniany „Witrapin” i lek z jadu żmij „Wipratox”. Jednego dnia wciera się w skórę jad pszczeli, a drugiego żmij. Kuracja taka doskonale wpływa na system nerwowy i likwiduje ból.

Produkty pszczele zawojowały niemal cały świat i sądzę, że leków produkowanych na ich bazie będzie stopniowo przybywać, gdyż nie darmo ludowe przysłowie rzecze: „Tam, gdzie miód – zdrowia w bród”.

A teraz informacja dla wszystkich zainteresowanych leczeniem miodem w naszym kraju. W uroczej miejscowości Kamianna położonej w Beskidzie Sądeckim, kilkanaście ki-lometrów od Krynicy, rozpoczęto budowę pierwszego na świecie sanatorium apiterapii. Jest to efekt działalności niestrudzonego i zasłużonego propagatora pszczelarstwa w Polsce, księdza doktora Henryka Ostacha, prezesa Polskiego Związku Pszczelarskiego. Najpierw spowodował on wybudowanie w Kamiannej pierwszego w Polsce (i jedynego jak dotąd) Domu Pszczelarza. Sanatorium jest zaplanowane na 250 łóżek, a decyzja o .jego budowie zapadła w 1987 roku na Międzynarodowym Kongresie Pszczelarskim „Api- mondia” w Warszawie.

W sklepach Herbapolu można już nabyć. Propolis Pluus w tabletkach, Propolis Tinctura (w ampułkach), mleczko pszczele w ampułkach oraz pyłek kwiatowy w tabletkach.

Comments are closed.