Jestes w: Home > Medycyna > Kuracja glinkowa

Kuracja glinkowa

Do gotowej pasty dodajemy 0,2 1 przegotowanej wody, co może służyć do sporządzenia kataplazmów, a także do użytku wewnętrznego (popijamy rano i wieczorem do 2 łyżek). Przed użyciem roztwór należy wymieszać.

Kataplazmy mogą mieć grubość od 0,25 – 2 cm i po-winny przykrywać powierzchnię nieco większą niż ta, którą leczymy. W zależności od zaleceń lekarza (o ile znajdziemy takiego, który ma pojęcie o agrilloterapii) kataplazmy zimne stosuje się na skórę w stanie zapalnym lub na podbrzusze. Gdy tylko ogrzeją się, co trwa ok. 20 minut, trzeeba je zmieniać, a w przypadku uczucia chłodu okład zastąpić lekko ciepłym. Z kolei okład ciepły stosuje się na wątrobę, nerki, pęcherz moczowy, kości. Kataplazmy przykłada się bezpośrednio na skórę lub na gazę. Niektóre-dolegliwości, np. sercowe, kontuzje, żylaki należy leczyć najpierw kompresami, a dopiero potem przez okłady.

Do kompresów używa się papki, w której moczymy kawałek płótna, wyciskamy i nakładamy na chore miejsce, a następnie zabezpieczamy bandażem. Taki okład możemy trzymać od 1 do 3 godz., a niekiedy i całą noc. Po usunięciu okładu należy umyć skórę ciepłą wodą. Oczywiście w zależności od stopnia schorzenia taki okład należy powtórzyć kilkakrotnie, aż do wyleczenia.

Specjaliści z RFN zalecają, aby kurację glinkową po-przedzić, albo prowadzić równolegle z kuracją ziołową i stosowaniem środków przeczyszczających, które mają na celu oczyszczenie organizmu z wszelkiego rodzaju złogów i nieczystości zalegających w jelitach. Podobnie jak przy sto-sowaniu innych niekonwencjonalnych metod leczenia, jak np. akupresury, tak i przy kuracji glinką mogą wystąpić tzw. objawy uboczne sprowadzające się do pogorszenia stanu zdrowia, lecz należy pamiętać, że będzie to tylko pozorne pogorszenie, świadczące o tym, że organizm podjął walkę z chorobą.

Comments are closed.