Jestes w: Home > Medycyna > „KOBIECE” ZIOŁA

„KOBIECE” ZIOŁA

Tzw. choroby kobiece nie są przeważnie chorobami, ale objawami schorzeń ogólnych, nieraz utajonych, inaczej występujących u kobiet, inaczej u mężczyzn. Przy pewnych stanach osłabienia pochorobowego, po niektórych antybiotykach, a najczęściej przy zaburzeniach przemiany materii zdarza się, że miesiączkowanie trwa tydzień, lub dłużej, powtarza się częściej niż co cztery tygodnie, niekiedy jest tak obfite, że ma charakter prawie krwotoku, a bardzo często jest ogromnie bolesne.

Najlepszym środkiem przeciwkrwotocznym jest ziele tasznika, samo lub razem z rdestem ostrogorzkim. Przy miesiączkowaniu skąpym i bolesnym stosujemy nagietek ( suszone kwiaty pomarańczowej odmiany tego kwiatu – odmiana kanarkowo-żółta nie ma wartości leczniczej). Przy łagodniejszych bólach stosujemy kwiat lipy, bzu czarnego, mięty. Przepis na odwar z wymienionych ziół jest jeden: łyżkę rozdrobnionego ziela należy zalać szklanką wrzątku, krótko zagotować i pić 3 razy dziennie po jedzeniu.

Wszystkich tych środków nie stosujemy w żadnym wypadku, jeżeli zachodzi podejrzenie ciąży. Oczywiście – chemicznych środków rozgrzewających (polopiryny, chininy itp.) również wówczas stosować nie wolno.

Comments are closed.