Jestes w: Home > Medycyna > Jaki wpływ mają na nas kolory? Część 2

Jaki wpływ mają na nas kolory? Część 2

Każdy z nas reaguje na barwy inaczej. Wpływa na to nasz stan zdrowia, temperament, samopoczucie. Są kolory, z którymi niemal utożsamiamy się, a innych instynktownie unikamy. I nie jest to przypadkowe. Psycholodzy i psychiatrzy twierdzą, że na podstawie ulubionego przez kogoś koloru są w stanie określić charakter człowieka, samopoczucie, itp. Przekonajmy się zatem, czy istotnie tak jest. Oto zestaw kolorów opracowany przez francuskiego uczonego Ha- desa. Najpierw jednak musimy wybrać jeden z kolorów, który nam najbardziej odpowiada, a następnie zapoznać się z jego interpretacją. Zestaw tych kolorów został opublikowany we francuskim czasopiśmie Elle”.

BIEL – to ekstaza, oddalenie, ale też zbliżenie, wiara, wyobraźnia, religia, spokój i pokój, zatopienie we wszech- świecie, nirwana, współczucie, wspomaganie. „Biali” marzą, aby wznnieść się w niebiosa, ale ta wyprawa może ich doprowadzić zarówno do zakonu, jak i narkotyków. „Biali” powinni odsunąć od siebie wszelką zazdrość i niskie uczucia, połączyć siłę lwa z ostrożnością węża. Prawdopodobnie posiadają zdolności parapsychologiczne.

BRĄZ – to umiarkowanie, wiedza, podniosłość, samotność, niezłomność, cisza, władza, surowość, oszczędność. „Brązowi” mocno stoją nogami na ziemi. Są tajemnicą dla otoczenia, lecz w nagłym przypadku można na nich liczyć. „Brązowi” niewiele czasu poświęcają miłości i zmysłowości. Za bardzo boją się, że stracą kontrolę nad sobą. Bardzo często brąz zaczyna dominować w wieku dojrzałym. Jakiekolwiek by były ich cele, „Brązowi” wszystkiego dopną.

Comments are closed.