Jestes w: Home > Medycyna > Jaki mają wpływ na nas poszczególne kolory?

Jaki mają wpływ na nas poszczególne kolory?

Błękit przede wszystkim leczy różnego rodzaju schorzenia gardła, jak: chrypka, zapalenie struri, zalecany też jest przy żółtaczce, reumatyzmie, oparzeniach. INDYGO – kolor ten działa przez szyszynkę w centralnej części głowy, rządząc okiem, uchem i nosem. Zaleca się też przy chorobie umysłowej i psychicznej. Podobnie jak pomarańczowy, jest pomocny przy leczeniu bronchitu, astmy i zapaleniu płuc. Stosując indygo można choremu pomóc przy katarakcie i zapaleniu oka.

FIOLET – barwa ta działa szczególnie korzystnie na system nerwowy i wskazana jest dla osób zajmujących się pracą twórczą, którzy są często w stanie stresu i napięcia. Doskonale usuwa bezsenność i wpływa korzystnie na rozwój duchowy człowieka.

Osoby zajmujące się leczeniem kolorami polecają też tzw. napromieniowanie wody danym kolorem. Jest to proste. Należy wziąć szklankę zimnej wody i trzymając w lewej ręce umieścić nad nią prawą rękę z palcami skierowanymi ku dołowi, a następnie skoncentrować się nad kolorem, którym chcemy nasycić wodę. Pięć mintu koncentracji wystarczy na napromieniowanie wody kolorem, którą następnie wypijamy małymi łyczkami.

Innym sposobem karmienia się kolorem jest spożywanie nasłonecznionych owoców, warzyw i płynów, poddanych wcześniej działaniu energii słonecznej. Tak np. osoby mające skłonności do osłabienia nerwowego i kłopoty ze śledzioną, potrzebują dużo koloru pomarańczowego, będącego w takich roślinach, jak marchew czy brzoskwinie lub pomarańcze.

Comments are closed.