Jestes w: Home > Medycyna > JAK ZWALCZAĆ HEMOROIDY? CZ. II

JAK ZWALCZAĆ HEMOROIDY? CZ. II

We Francji do leczenia hemoroidów stosuje się takie zioła, jak np. dziewanna drobnokwiatowa, kruszyna pospolita, kora dębu, borówka czarna, skrzyp polny, mniszek lekarski, winorośl, cyprys, czosnek, cebula.

W cięższych przypadkach hemoroidów należy stosować codziennie przez 14 dni przez 6-12 sek. nasiadówki z zimnej wody oraz na przemian polewanie nią ud i kolan, natomiast rano obmywanie górnej części ciała. Przez następne 14 dni można stosować obmywanie ud i półkąpiele.

Do nasiadówek z zimnej wody można dodać otręby oraz drożdże, co działa uspokajająco. Na hemoroidy krwawnicze do nasiadówek można stosować wywar z kory dębowej (100 g na 1 litr wody) gotowany 15 minut. Zaleca się unikanie alkoholu, nadmiaru kawy i ostrych przypraw trawiennych.

Na użytek wewnętrzny zaleca się popijanie naparów: parzymy korzeń arcydzięgla plus piołun, pokrzywę i podbiał, skrzyp polny lub bez czarny razem z jagodami jałowca (przy zdrowych nerkach) plus babka lancetowata wąskolistna. Do tego można dodać sok z czosnku. Ponadto warto stosować świeże soki z marchwi (280 g) i szpinaku (170 g) oraz marchwi (225 g), szpinaku (170 g), rzeżuchy i rzepy (55 g). Popijać kompot z suszonych śliwek i czarnych porzeczek. Zalecane są również gotowe specyfiki: czopki, maść, pastylki. O celowości i sposobie ich przyjmowania, decyduje lekarz.

Comments are closed.