Jestes w: Home > Medycyna > Jak ważne jest ukrwienie?

Jak ważne jest ukrwienie?

Czym są masowe punkty? Nazwano je receptorami, a są to unerwione miejsca, pozostające w ścisłym związku z określonymi organami. Poprzez masaż receptorów osiągamy ich lepsze ukrwienie, a co za tym idzie, również ukrwienie określonego narządu. Dlaczego i w jaki sposób to się odbywa, nauka jeszcze nie wyjaśniła do końca. Mamy jednak szereg dowodów na potwierdzenie skuteczności masażu receptorów. Proponuję zrobić małe doświadczenie. Spróbujmy w tej chwili pomasować środkowy palec u nogi (receptor środkowego palca ręki). Co czujemy? Po prawidłowym masażu środkowy palec ręki da wrażenie ciepła, a powodem będzie lepsze ukrwienie.

Myślę, że istotne jest wyjaśnienie, dlaczego tak ważne jest ukrwienie. Krew jest środkiem transportującym nie tylko tlen, ale wszystkie substancje odżywcze, hormony, przeciwciała, a także produkty rozpadu i różnorodne złogi. Złogi te tworzą się jedynie w miejscach źle ukrwionych. Zależnie od wielkości złogów zakłóca się ukrwienie danego narządu. Powstaje więc sprzężenie zwrotne pomiędzy narządem a receptorem.

Jak zabrać się do masażu stóp? Zaczynamy zawsze od lewej nogi (tej od serca) i od śródstopia. Warto przedtem lekko natłuścić stopy kremem. Każdy masaż zaczynamy od znalezienia receptora nerek, który masujemy 2 lub 3 minuty, a następnie przechodzimy do receptora przewodu moczowego i pęcherza moczowego, po to, aby pomóc organizmowi w wydalaniu różnych substancji trujących (kwasu moczowego) i tym samym wzmocnić te organy.

Comments are closed.