Jestes w: Home > Medycyna > JAK USUNĄĆ ZBĘDNE ZŁOGI? CZ. II

JAK USUNĄĆ ZBĘDNE ZŁOGI? CZ. II

Doskonałe rezultaty daje także popijanie wywaru z ziemniaczanych obierzyn, z dodatkiem rdestu ptasiego. Obieramy 1 kilogram doskonale wyszorowanych, wiosną także „wyoczkowanych ”, ziemniaków, zalewamy obierzyny 1 litrem wody i gotujemy pół godziny pod przykryciem. W wywarze zaparzamy 2-3 łyżki rdestu ptasiego. Po naciągnięciu popijamy kilkakrotnie w ciągu dnia przynajmniej przez kilka kolejnych dni. Osoby szczególnie skłonne do „łapania” złogów powinny taką kurację prowadzić przez całe życie, przynajmniej przez kilka dni w miesiącu.

Doskonale działają także nasiadówki ze skrzypu. Opakowanie skrzypu gotujemy przez pół godziny, wlewamy do wiadra i siadamy nad parą przez 20 minut. Polecam również noszenie w domu specjalnych kapci, tzw. fakirek, które przyczyniają się do lepszego ukrwienia stóp, a tym samym powodują sprawniejszą pracę nerek.

Skutecznym środkiem jest tzw. pokuta, polegająca na odtruciu całego organizmu. Jest to tzw. kuracja tybetańska, stosowana chętnie np. we Francji. Na czym ona polega? Otóż pacjent przed planowaną „pokutą” zażywa wieczorem jakiś środek przeczyszczający (np. gorzką sól, rycynę lub pigułkę ziołową), a następnie przez pięć kolejnych dni ogranicza się jedynie do popijania bulionu sporządzonego z jarzyn. Oto sposób przyrządzenia takiego bulionu. W jednym garnku gotuje się wywar z obierzyn ziemniaczanych według podanego już przepisu, w drugim garnku natomiast gotuje się 3 cebule, 2 marchewki, 3 pietruszki, 2 pory (mogą być z nacią) oraz 1 seler. Warzywa zalewamy 2 1/2 litrami wody i gotujemy pod przykryciem przez godzinę. Odcedzamy i łączymy z wywarem z obierzyn. Nie solimy. Popijamy kilka razy dziennie. Oczywiście każdego dnia przygotowujemy nową porcję bulionu. Poza nim nie jemy nic przez 5 dni. Taki „post” nie tylko doskonale oczyszcza cały organizm ze wszelkiego niepotrzebnego balastu, ale także powoduje stratę 3 kg wagi. A więc jest to równocześnie doskonały sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów. Można taką kurację powtarzać co 2 miesiące z bardzo dobrym efektem dla zdrowia i urody.

Comments are closed.