Jestes w: Home > Medycyna > Jak daleko sięga historia astrologii?

Jak daleko sięga historia astrologii?

Najstarsze ślady są sprzed dziesięciu tysięcy lat. Znano już wtedy znaki zodiaku, które znaleziono na skórze bizona. W starożytnym Babilonie, Egipcie i Chinach też była znana astrologia. Z jej pomocy korzystali władcy wielu państw zarówno w dawnych wiekach, jak i współcześnie.

– Kto z polityków XX wieku korzystał z usług astrologów?

– Wielu takich było i jest nadal. Piłsudski miał swego astrologa, zatrudnionego na etacie intendenta. W dobie faszyzmu z usług astrologa o nazwisku Krafft korzystał Hitler, Goebbels i Hess. Krafft przepowiedział zamach na Hitlera. Mussolini też słuchał rad astrologów, dopóki były dla niego pomyślne. Chruszczów miał dwóch astrologów. Berta Hrris była jasnowidzką de Gaulle’a. Churchill też współpracował z astrologami. W ostatnich czasach ciekawa była postać węgierskiego astrologa de Wohla. Był on doradcą w czasie II wojny światowej przy sztabie angielskim.

– Czy może któryś z współczesnych nam polityków polskich zwrócił się do pana z prośbą o horoskop?

– Ależ skąd!

– Przypuszczam, że jednak robił pan ich horoskopy na własny użytek…

– Niektórych. Nie próbowałem wysyłać, bo chyba by mnie zamknęli.

– Czy ludzie słuchają pana rad?

– Po horoskopy wciąż zgłasza się mnóstwo osób, ale ja już nie zajmuję się ich układaniem. Na moich półkach stoi 8 tysięcy horoskopów. Z tych osób tylko jedna mnie posłuchała. Piękna i bogata dziewczyna, którą matka chciała jak najszybciej wydać za mąż.

Comments are closed.