Jestes w: Home > Medycyna > Fizjologiczne funkcje naszego organizmu

Fizjologiczne funkcje naszego organizmu

Nie zdajemy sobie zupełnie sprawy z tego, jak silny wpływ mają barwy na fizjologiczne funkcje naszego organizmu i naszą psychikę. Dr Antal Nemcsics z Budapesztu mierzył studentom ciśnienie krwi najpierw przy białym świetle, a potem w odstępach kilkuminutowych przy czerwonym i niebieskim. Oświetlenie czerwone wpływało na wzrost ciśnienia i tętna, a niebieskie na ich spadek.

Oto krótkie omówienie siedmiu kolorów. CZERWIEŃ – rozgrzewa, ożywia, przyspiesza wibracje, działając na ośrodek rządzący żywotnością fizyczną. Doskonała przy wszystkich postaciach chorób krwi, zwalcza anemię, łagodzi paraliż, leczy gruźlicę, wręcz wymarzony kolor dla osób z niskim ciśnieniem.

POMARAŃCZOWY – kolor witalności, ciepła, wpływa głównie na gruczoły asymilacji i krążenia, reguluje pobieranie pokarmów. 'Wskazany jest przy osłabionej pracy serca, astmie, bronchicie, flegmie i epilepsji. Epileptyk powinien mieć wokół siebie jak najwięcej koloru pomarańczowego. ŻÓTY – leczy umysł i ciało jako całość, zwłaszcza podczas nie ustalonych chorób i obrażeń cielesnych, regeneruje system nerwowy. Bardzo pomocny przy leczeniu niestrawności, wzdęciach, zaparciach oraz cukrzycy.

ZIELONY – to kolor równowagi i harmonii, dlatego też ma olbrzymie znaczenie dla układu nerwowego, uspokaja, koi. Wskazany osobom przyzywającym depresję, cierpiącym na zaburzenia nerwowe i bóle głowy. Reguluje pracę serca. NIEBIESKI – dr E. Babbitt w książce „Podstawy światła i kolorów” tak o nim pisze: „Promień niebieski jest jednym z najlepszych antyseptyków na tym świecie. Barwa niebieska jest zimną wibracją o własnościach ściągających i nasennych. Działa uspokajająco, łagodnie i jest doskonała w stanach za-palenia i gorączki.

2 komentarze to “Fizjologiczne funkcje naszego organizmu”

  1. Luc@s pisze:

    Fajne info, naprawde warto sprobowacwiele rzeczy, gdyz nigdy nie wiadomo co poprawi stan naszego organizmu.

  2. Lupus pisze:

    Fajne te opisy zwiazane z kolorami, musze na to zwrocic uwage.
    Pozdrawiam.

Dodaj Komentarz

You must be logged in to post a comment.