Jestes w: Home > Medycyna > Doktor Walsh i jego badania

Doktor Walsh i jego badania

Doktor Walsh, zainspirowany wynikami pierwszego badania, poddał analizie włosy kilkudziesięciu przestępców. W wyniku tego stwierdził, że im bardziej agresywny i niebezpieczny był przestępca, tym posiadał większą zawartość kobaltu, czyli również witaminy BI2, której kobalt jest komponentem.

Póki co, wiele firm na świecie wymaga od ubiegającego się o pracę dokonania analizy włosaa, a głównie chodzi o to, aby wykluczyć narkomanów. RFN z kolei zamierza przeprowadzić analizę włosów osób starających się o prawo jazdy, gdyż już niedługo będzie obowiązywał dla wszystkich krajów EWG przepis zakazujący wydawania prawa jazdy osobom uzależnionym od narkotyków i leków psychotropowych. Badania włosa są dużo tańsze i dokładniejsze niż badania krwi i moczu.

Kryminalistyka również zaczęła wykorzystywać badanie włosów do swoich celów. Okazało się, że na podstawie włosa można określić nie tylko stan zdrowia, sposób odżywania się, ale też dokładną grupę krwi, cechy genetyczne. Analiza włosa pozwala nawet w wiele lat po śmierci człowieka ustalić prawdziwą przyczynę zgonu. I tak np. okazuje się, że Napoleon cierpiał z powodu zbyt dużej dawki szkodliwego antymonu, a dramaturg niemiecki Georg Buchner wcale nie został otruty w wieku 23 lat arsenem, lecz posiadał nadmierną dawkę ołowiu, co poważnie osłabiło odporność organizmu, który w efekcie nie był w stanie pokonać tyfusu.

No cóż, nam wypada jedynie pomarzyć o takich bezbolesnych i szybkich metodach badania. Póki co, proponuję kupić dolomit, asmag i aspargin (preparaty bogate w magnez, wapń i potas) oraz spożywać więcej produktów zawie-rających biopierwiastki życia. Kurację taką najlepiej rozpocząć od chleba naszego powszedniego, ale koniecznie razowego!

Comments are closed.