Jestes w: Home > Medycyna > Chyiro Hayasaki

Chyiro Hayasaki

Jednym z najbardziej zdolnych i wiernych uczniów doktora Usui został emerytowany oficer marynarki Chyiro Hayasaki, który został wtajemniczony we wszelkie praktyki reiki i pod koniec życia dr Usui uznał go za mistrza reiki i swego następcę. Hayasaki założył klinikę w Tokio, która przyjmowała chorych na zabiegi oraz prowadziła nauczanie reiki. Wszystko to działo się w okresie międzywojennym i klinika ta cieszyła się dużym powodzeniem nie tylko wśród Japończyków, ale też mieszkańców innych stron świata. Pewnego razu do kliniki trafiła przywieziona z Hawajów młoda kobieta pół-Amerykanka, pół-Japonka Hawayo Ta- kata, która była ciężko chora i zalecono jej operację. Dzięki reiki groźny guz zniknął, a pani Takata powróciła do całkowitego zdrowia i zapragnęła poznać bliżej metodę reiki. Odmówiono jej, gdyż nie była jeszcze dostatecznie przygotowana duchowo do zgłębienia tajemnicy reiki. Jednak z czasem pozwolono jej przebywać w klinice i Hayasaki osobiście ją nauczał. Po dwóch latach nauki Hawayo Takata została mianowana mistrzynią leczenia reiki.

Przed rozpoczęciem wojny między Japonią a Stanami Zjednoczonymi, Chyiro Hayasaki zwołał wszystkich swoich uczniów i mistrzów reiki na specjalne zebranie. Wyznaczył na nim panią Takata swoją następczynią, a pozostałym wydał stosowne polecenia, pożegnał’się ze wszystkimi i zmarł.

Pani Takata jeździła niemal po całym świecie uzdrawiając chorych i popularyzując reiki. Jej wnuczka, Phyllis Furumoto, bardzo szybko uczyła się od babki i już w młodości otrzymała pierwszy stopień wtajemniczenia reiki.

Comments are closed.