Jestes w: Home > Medycyna > Bursztyn i jego właściwości

Bursztyn i jego właściwości

Wprawdzie medycyna konwencjonalna opierając się na chemicznej analizie, która poza węglem, wodorem, tlenem, terpenami i żywicą nie znalazła nic więcej w bursztynie, odrzuca go jako lek, lecz pamiętajmy o tym, że żadna analiza nie jest w stanie wykazać wszystkiego, co dany związek w sobie kryje. Już sam fakt, że bursztyn ma tak niespotykaną odporność na niszczycielskie działanie wody, świadczy o jego niezwykłej radiowital- ności.

Wielkim zwolennikiem leczenia bursztynem w Polsce był ks. Czesław Kłimuszko z Elbląga, który tak pisał o nim w książce „Sposób na zdrowie”: „W roku 1969 będąc w Szwajcarii w celach badania flory leczniczej w Alpach, nabawiłem się ostrego zapalenia oskrzeli. Wieczorem temperatura podniosła się do 39 stopni. Nie mając nawet aspiryny, przypomniałem sobie, że posiadam skondensowaną nalewkę bursztynową. Natarłem solidnie nią plecy i piersi. I o dziwo! Po dosłownie dwudziestu minutach gorączka spadla do 38 stopni, a na drugi dzień rano było już 37 stopni. Gwałtowny spadek temperatury nie był wynikiem autosugestii, przeciwnie, byłem pesymistycznie nastawiony, gdyż wiedziałem, że jest to zapalenie, jeśli nie płuc to oskrzeli i niezbyt ufałem jeszcze właściwościom leczniczym bursztynu. W kilka miesięcy później powtórzyłem identyczną kurację w Rzymie”.

Ksiądz Kłimuszko twierdził również, że przed grypą można zabezpieczyć się niemal w stu procentach wyłącznie bursztynem. Wystarczy tylko codziennie rano wypijać szklankę herbaty, do której wlewamy trzy krople bursztynowej nalewki. Już w czasie choroby trzeba koniecznie nacierać się nalewką. Również wszelkie niedomagania sercowe zmniejszają się doraźnie przez nacieranie miejsc bolesnych wacikiem nasączonym nalewką lub nawet zwykłym kawałkiem bursztynu.

Comments are closed.