Jestes w: Home > Medycyna > Biostymina znalazła zastosowanie w okulistyce i sto-matologii.

Biostymina znalazła zastosowanie w okulistyce i sto-matologii.

Właściwości aloesu w lecznictwie oficjalnym są również wykorzystywane w tabletkach przeczyszczających alax (można je nabyć bez problemów w Herbapolu), stosowanych przy długotrwałych i męczących zaparciach. Osobom cierpiącym na tę dolegliwość oprócz leczniczych głodówek polecam także przepis ks. Kneippa: 1 liść aloesu lub szczypta alony do nabycia w aptece 1 łyżka kwiatu bzu czarnego 1 łyżeczka kozieradki 1 łyżeczka kopru włoskiego Składniki te należy zalać 2 szklankami wrzątku, ostudzić i pić przez 2 dni po jednej szklance.

Kilka lat temu głośno było w Polsce o tzw. winku aloesowym, które jest doskonałe na wrzody żołądka, dwu-nastnicy, przy owrzodzeniu jelita grubego, w skurczach mięśni, nerwobólach, bólach reumatycznych, w dychawicy oskrzelowej. Sposób przyrządzenia tego winka jest prosty i podam go, cytując ks. Czesława Klimuszkę, który był gorącym propagatorem tego winka. Kaktus musi mieć przynajmniej pięć lat życia, silne, rozrośnięte, bujne, jędrne ulistnie- nie. Przed ścięciem nie wolno go przez 10 dni podlewać. Mokrą, czystą watą oczyścić liście z kurzu i brudu a potem ściąć, zawinąć lekko w papier, tak jednak, żeby powietrze doń dochodziło i położyć w ciemnej, chłodnej, lecz suchej piwnicy, czy komórce na 5 dni. Chodzi o wzbudzenie w nim silnych stymulatorów. Liście lub całą roślinę przepuścić przez maszynkę do mięsa lub sokowirówkę, następnie wlać sok do słoika, dołożyć doń taką samą ilość miodu – nie wagową, ale objętościową – i wszystko zalać czerwonym węgierskim winem w takiej ilości, jaką stanowi sok z miodem. Całą ingrediencję lekko wymieszać czystym patykiem, nakryć słoik pokrywką, lecz nie hermetycznie i postawić w ciemnym miejscu na 12 dni. Raz jeszcze dobrze wymieszać i rozlać do butelek.

Otrzymaliśmy w ten sposób winko aloesowe, które należy spożywać w sposób następujący (jest to rada doc. A. Ożarowskiego, znanego specjalisty od ziołolecznictwa). W pierwszym tygodniu kuracji powinno się pić 3 razy dziennie po jednej łyżeczce, a w następnych 3 – 4 tygodniach – 3 razy dziennie po 1 łyżeczce dziennie , a w jeszcze kolejnych

3 – 4 tygodniach znów do 3 łyżeczek dziennie.

Dodaj Komentarz

You must be logged in to post a comment.