Jestes w: Home > Medycyna > Badania nad włosami

Badania nad włosami

Do takiego badania wystarczy ok. 20 – 50 mg włosów, które dzieli się na krótkie odcinki, a następnie bardzo dokładnie myje w acetonie, wodzie, znów acetonie, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia i substancje tłuszczowe. Po tych dość żmudnych wstępnych czynnościach badane włosy gotuje się z dodatkiem ługu sodowego, aż do całkowitego rozpuszczenia. Otrzymana masa zostaje poddana różnym badaniom z zastosowaniem techniki komputerowej. Trzeba jednak wiedzieć, że poddane obróbce komputerowej włosy nie mogą być ani farbowane, ani tlenione.

Specjalistki z WAT przebadały w swoim czasie włosy 850 osób w różnym wieku, w tym także dzieci. Okazało się, że prawie u wszystkich badanych niedobór magnezu waha się w granicach ok. 50 proc. w stosunku do ustalonej przez Międzynarodową Agencję Energii Atomowej normy. Zawartość biopierwiastków była także zróżnicowana w zależności od miejsca zamieszkania badanego.

Okazało się np., że mieszkańcy Łodzi mają dużo więcej ołowiu niż inni. Z kolei zakopiańczycy mieli więcej miedzi. Mając takie wyniki można łatwo uchronić daną osobę przed chorobą, a to dzięki podaniu preperatu zawierającego dany biopierwiastek oraz zmianę sposobu odżywiania.

Włos bardzo precyzyjnie informuje o tym, jak jego właściciel odżywia się oraz na co choruje i co zażywa, a także, jakie ma skłonności… Ciekawych spostrzeżeń w tym zakresie dokonał dr R. Walsh z USA. Poddał on analizie włosy czterech par braci w wieku 8-18 lat, z których jeden był przestępcą, a drugi uczciwym człowiekiem. I co się okazało? W każdym przypadku włosy przestępcy ubogie były w cynk, a bogate w ołów, kadm, wapń, żelazo. Trzeba wiedzieć, że zarówno kadm, jak i ołów są niebezpieczne dla zdrowia. Nadmiar kadmu, a szczególnie ołowiu, jest przyczyną zaburzeń psychicznych, o czym wiedzieli już starożytni.

Comments are closed.