Jestes w: Home > Medycyna > Agrilloterapia

Agrilloterapia

Podobno aż 102 choroby można wyleczyć przy pomocy agrilloterapii. Tak przynajmniej podają źródła fachowe z Zachodu. A wśród tych chorób jest m.in. angina, reumatyzm, cukrzyca, choroby serca, gruźlica, migrena, nerwobóle, oparzenia, ukąszenia, wrzody, choroby oczu, a nawet stwardnienie rozsiane i nowotwory.

Podaję teraz sposoby stosowania glinki przy niektórych schorzeniach w oparciu o stare niemieckie przepisy ludowe. astma oskrzelowa – ciepły kataplazm z glinki na piersi i na plecy na 2 -4 godzin dziennie. Stosować też inhalacje z na-turalnych olejków eterycznych, biegunka, zapalenia okrężnicy, zapalenie jelit – kataplazmy z zimnej glinki na brzuch 2 razy dziennie na 2 -3 godziny, a jeżali zachodzi potrzeba to przez całą noc. Popijać przez

Warto wiedzieć, że zieloną glinkę można stosować też do… sterylizacji wody pitnej, której jakość w naszych czasach pozostawia wiele do życzenia. Do litra wody dodajemy 1 gram wyprażonej glinki. Podobno picie takiego roztworu w czasie grypy, anginy czy innych chorób zakaźnych czyni cuda!

A teraz coś wyłącznie dla pań! Otóż glinkę na Zachodzie używa się do maseczek piękności, które z powodzeniem możemy zrobić same. Sproszkowaną glinkę rozprowadzamy z dodatkiem wody (pół na pół z sokiem ogórkowym lub pomidorowym) i otrzymaną pastą nakładamy na 15 – 30 minut na twarz, a następnie zmywamy ciepłą wodą. Taka maseczka leczy trądzik, usuwa różne wykwity na twarzy, a także likwiduje zmarszczki. Można też stosować sproszkowaną glinkę wymieszaną z olejem z oliwek, co tworzy krem działający łagodnie i wskazany jest dla cer szczególnie wrażliwych i podatnych na uczulenia.

Dodaj Komentarz

You must be logged in to post a comment.