Jestes w: Home > Medycyna > AFRODYZJAKI

AFRODYZJAKI

Środki, które wzmacniają siły miłosne, ale ich działanie na organizm jest dużo szersze. Wpływają na dobre samopoczucie, dodają energii fizycznej i umysłowej oraz podnoszą potencję seksualną mężczyzn, a chłodnym kobietą dodają temperamentu.

Lubczyk. Jest piękną byliną, której korzeń był i jest używany jako przyprawa do zup. Listki żute po zjedzeniu czosnku likwidują przykry zapach. Korzeń jest świetnym lekiem przy rozmaitych schorzeniach nerek (zapalenie i niewydolność nerek, zapalenie pęcherza), migrenach, dolegliwościach sercowych.

Wanilia. Łagodzi skutki przepicia alkoholowego. Wzmaga pociąg płciowy. Cynamon Działa podniecająco i w tym celu używali go cesarze chińscy. O tych właściwościach cynamonu wspomina Biblia. Francuzi uważają, że wino cynamonowe jest dobrym afrodyzjakiem. 60 g cynamonu i 30 g wanilii zalewa się litrem dobrego wina. Cynamon wzmacnia serce, usuwa zmęczenie, działa rozweselająco. Jest również dobrym środkiem przeciwgrypowym.

Seler. Francuzi przygotowywują z niego wino pomocne w miłosnych kłopo- tach. Obrany i drobno pokrojony korzeń selera zalewa się czerwonym winem i pozostawia się przez 48 godzin. Całość należy zmiksować i przefiltrować. Popija się po 2 szklanki dziennie. W smaku przypomina ananasa. Seler jest także środkiem przeciw bólom artretycznym.

Imbir. Szczególnie ceniony przez Arabów, był rozpowszechniony głównie w starożytności i w wiekach średnich. Poprawia ponadto wzrok i działa przeciwbólowo. Pomaga również przy niestrawnościach, wzdęciach i biegunkach.

Comments are closed.